полем/ по полю????

Тут ви можете обговорити різні аспекти розвитку, використання та ін. української мови.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Zozulka
Коректор пильний
Повідомлень: 240
З нами з: Чет травня 31, 2007 9:10 am

полем/ по полю????

Повідомлення Zozulka »

Коли – йду полем, вулицею, а коли – по полю, по вулиці?
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

полем/ по полю????

Повідомлення Листопад »

Zozulka писав:
Пон жовтня 15, 2007 4:09 pm

Коли – йду полем, вулицею, а коли – по полю, по вулиці?


"Розбурханий вітер по полю гуляє, лозини та квіти додолу схиляє." (Н. Забіла)
"Вітер полем пробігає, колихає колоски. На прогулянку до гаю йдуть веселі малюки." (Н. Забіла)
"По дiбровi вiтер вiє, гуляє по полю, край дороги гне тополю до самого долу." (Т. Шевченко).
"Пiд гаєм в'ється рiченька, як скло вона блищить, Долиною широкою кудись вона бiжить." (Л. Глібов).
"Гей долиною, гей, гей широкою козаки йдуть. Попереду Дорошенко..." (Нар. пісня).
"Повіє вітер по долині,— Пішла дібровою руна..." (Т. Шевченко).

Бачите різницю? /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" /> Я - ні /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

полем/ по полю????

Повідомлення Валентин »

Листопад писав:
Пон жовтня 15, 2007 4:09 pm

"Розбурханий вітер по полю гуляє, лозини та квіти додолу схиляє." (Н. Забіла)
"Вітер полем пробігає, колихає колоски. На прогулянку до гаю йдуть веселі малюки." (Н. Забіла)
"По дiбровi вiтер вiє, гуляє по полю, край дороги гне тополю до самого долу." (Т. Шевченко).
"Пiд гаєм в'ється рiченька, як скло вона блищить, Долиною широкою кудись вона бiжить." (Л. Глібов).
"Гей долиною, гей, гей широкою козаки йдуть. Попереду Дорошенко..." (Нар. пісня).
"Повіє вітер по долині,— Пішла дібровою руна..." (Т. Шевченко).

Бачите різницю? /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" /> Я - ні /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />


Чудово! Мене правлять "по вулиці" - "вулицею" тощо.
Відповісти