повідомляти кого чи кому?

Тут ви можете обговорити різні аспекти розвитку, використання та ін. української мови.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Zozulka
Коректор пильний
Повідомлень: 240
З нами з: Чет травня 31, 2007 9:10 am

повідомляти кого чи кому?

Повідомлення Zozulka »

Учасники акції будуть повідомлені чи учасників буде повідомлено?
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

повідомляти кого чи кому?

Повідомлення Savo »

Zozulka писав:
Сер жовтня 17, 2007 4:09 pm

Учасники акції будуть повідомлені чи учасників буде повідомлено?

У предикативній функції доречніше вживати віддієприкметникові форми на -но, -то, аніж самі дієприкметники.
Ґонта
Студент досвідчений
Повідомлень: 69
З нами з: Сер грудня 13, 2006 12:31 pm

повідомляти кого чи кому?

Повідомлення Ґонта »

Ось здається мені, що питання в заголовку цієї теми та питання у першому дописі ― різні.

В заголовку теми автор намагається з’ясувати: з яким відмінком слід вживати іменник після дієслова «повідомляти» ― із знахідним (кого?) чи давальним (кому?).
Якщо питання полягало саме в цьому, то відповідь однозначна ― із знахідним.
Повідомте мене, якщо я помиляюсь /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

А вже в першому дописові автор з’ясовує дещо інше питання: в якій формі краще вживати дієслово ― на «-ні», чи на «-но»? (І, до речі, наводячи приклад із «-но», абсолютно правильно вживає іменник ― у знахідному відмінку).
Щодо цього питання, то граматично правильними будуть обидва варіанти, але перевагу слід надавати все ж таки другому з них.
Сподіваюсь, мене буде повідомлено, чи згодні ви з таким коментарем.
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

повідомляти кого чи кому?

Повідомлення Savo »

Ґонта писав:
Чет жовтня 18, 2007 4:09 pm

Ось здається мені, що питання в заголовку цієї теми та питання у першому дописі ― різні.

В заголовку теми автор намагається з’ясувати: з яким відмінком слід вживати іменник після дієслова «повідомляти» ― із знахідним (кого?) чи давальним (кому?).
Якщо питання полягало саме в цьому, то відповідь однозначна ― із знахідним.
Повідомте мене, якщо я помиляюсь /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

А вже в першому дописові автор з’ясовує дещо інше питання: в якій формі краще вживати дієслово ― на «-ні», чи на «-но»? (І, до речі, наводячи приклад із «-но», абсолютно правильно вживає іменник ― у знахідному відмінку).
Щодо цього питання, то граматично правильними будуть обидва варіанти, але перевагу слід надавати все ж таки другому з них.
Сподіваюсь, мене буде повідомлено, чи згодні ви з таким коментарем.


Узагалі, пані Зозулька щось трохи на пам’ять слабує. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> Вже вдруге /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" /> Майже таку саму тему вона вже відкривала:
http://forum.slovnyk.net/index.php?showtop...%EC%EB%FF%F2%E8

З цього й Ви, пане Ґонто, можете робити висновки щодо слушності вашої відповіді.

До речі, хіба я у попередньому своєму пості не те саме сказав, що й Ви у другій частині свого?
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

повідомляти кого чи кому?

Повідомлення Листопад »

[quote name='Savo' date='18.10.2007, 17:26' post='4547']
Узагалі, пані Зозулька щось трохи на пам’ять слабує. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> Вже вдруге /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" /> Майже таку саму тему вона вже відкривала:
http://forum.slovnyk.net/index.php?showtop...%EC%EB%FF%F2%E8

quote]
Хлопці, не придирайтеся! /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> "Повторение - мать учения" /lol.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":lol:" border="0" alt="lol.gif" />
Відповісти