Новий рік: наступаючий чи прийдешній

Тут ви можете обговорити різні аспекти розвитку, використання та ін. української мови.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

Новий рік: наступаючий чи прийдешній

Повідомлення Валентин »

Всі мене вітають з наступаючим, а я їх з прийдешнім. Вони на мене витріщаються, а я собі гадаю, що колись казали про настання свята. Як наші класики обходилися без наступаючих свят? Прошу обговорити тему перед настанням Нового року. /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />
Zozulka
Коректор пильний
Повідомлень: 240
З нами з: Чет травня 31, 2007 9:10 am

Новий рік: наступаючий чи прийдешній

Повідомлення Zozulka »

Валентин писав:
Чет грудня 27, 2007 4:09 pm

Всі мене вітають з наступаючим, а я їх з прийдешнім. Вони на мене витріщаються, а я собі гадаю, що колись казали про настання свята. Як наші класики обходилися без наступаючих свят? Прошу обговорити тему перед настанням Нового року. /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />


Я теж всіх вітаю з прийдешнім./smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />) Можна ще сказати "з роком, що надходить"
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Новий рік: наступаючий чи прийдешній

Повідомлення Savo »

Тут була згадка.

Цю тему годилося започаткувати в розділі Загальні обговорення української мови. Коли ваша ласка, будьте уважні.
Переношу її туди.
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

Новий рік: наступаючий чи прийдешній

Повідомлення Валентин »

Zozulka писав:
Чет грудня 27, 2007 4:09 pm

Я теж всіх вітаю з прийдешнім./smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />) Можна ще сказати "з роком, що надходить"

"З роком, що надходить" - так можна написати і це буде грамотно. Але, вибачте, так сказати - канцеляризм!!! Хто так говорить?! Як це вимовити? /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" />
Лаврін
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 1021
З нами з: Чет листопада 30, 2006 8:06 am

Новий рік: наступаючий чи прийдешній

Повідомлення Лаврін »

Пан Валентин має рацію: передноворічне привітання - зрештою, як і всяке таке привітання - має бути влучне, компактне.
Але чому ми маємо вперто запозичати рос. словоформу "с наступающим" - тощо?!

Гарно (зу)стріти/відсвяткувати Новий рік! Щасливого Нового року!
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Новий рік: наступаючий чи прийдешній

Повідомлення Savo »

Лаврін писав:
Чет грудня 27, 2007 4:09 pm

Гарно (зу)стріти/відсвяткувати Новий рік! Щасливого Нового року!

Цілковита правда ваша, пане Лавріне /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

Новий рік: наступаючий чи прийдешній

Повідомлення Валентин »

Savo писав:
П'ят грудня 28, 2007 4:09 pm

Цілковита правда ваша, пане Лавріне /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Хай буде все нівроку, - з новим щостям, з Новим роком! /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />
Соломка
Студент досвідчений
Повідомлень: 59
З нами з: П'ят липня 27, 2007 9:01 pm

Новий рік: наступаючий чи прийдешній

Повідомлення Соломка »

Валентин писав:
П'ят грудня 28, 2007 4:09 pm

Хай буде все нівроку, - з новим щостям, з Новим роком! /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />



Ой, як гарно!!!! Обов"язково візьму на озброєння, якщо не повважаєте за плагіат!!!

Принагідно вітаю всіх із Новим Роком!!! З вами усіма я стала розумнішою та підкованішою у питаннях нашої найсолов"їнішої!!!!

Отже дякую всім, друзі!!! Файно бавтеся!!!!
Zozulka
Коректор пильний
Повідомлень: 240
З нами з: Чет травня 31, 2007 9:10 am

Новий рік: наступаючий чи прийдешній

Повідомлення Zozulka »

Валентин писав:
Чет грудня 27, 2007 4:09 pm

"З роком, що надходить" - так можна написати і це буде грамотно. Але, вибачте, так сказати - канцеляризм!!! Хто так говорить?! Як це вимовити? /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" />



По-вашому краще калькувати?
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

Новий рік: наступаючий чи прийдешній

Повідомлення Валентин »

Zozulka писав:
П'ят грудня 28, 2007 4:09 pm

По-вашому краще калькувати?

Калькувати - то погано, але я тому й попросив поради. Рік, що надходить - це теж калька смислова. Краще, як запропонував Лаврін. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Відповісти