культура мовлення

У цьому розділі може публікуватися все, що не підпадає під тематику інших розділів.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
стожари

культура мовлення

Повідомлення стожари »

Товариство, може хтось має додати щось свіженького до цього, як на мене, доволі цікавого засобу піднести культуру мовлення українців?
З власного, так би мовити, пасажирського досвіду.


Черепаха
Редактор вмілий
Повідомлень: 398
З нами з: Нед вересня 23, 2007 12:15 pm

культура мовлення

Повідомлення Черепаха »

Чомусь саме сьогодні згадала цю агітку. Я теж зробила фото, коли їхала у Львівсьікй маршрутці (у січні 2007, здається).
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

культура мовлення

Повідомлення Savo »

Мені завжди ріже вухо "дуже українське" "зупиніться на зупинці". Хоч можна й без тавтології, приміром, – "станьте на зупинці".
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

культура мовлення

Повідомлення Листопад »

Майже анекдот, але чула на власні вуха:
- Водій, зупиніться біля університету!
- І мені теж, будь ласка.
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

культура мовлення

Повідомлення Валентин »

Savo писав:
Суб вересня 05, 2009 4:09 pm

Мені завжди ріже вухо "дуже українське" "зупиніться на зупинці". Хоч можна й без тавтології, приміром, – "станьте на зупинці".

Так, не раз сам чув і думав: ну, невже так важко додуматися, щоб не тавтоложити? Мабуть, так кажуть люди, які мову вчили по книжках і бояться помилитися.
Основознавець
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 961
З нами з: Чет липня 31, 2008 11:15 pm

культура мовлення

Повідомлення Основознавець »

Savo писав:
Суб вересня 05, 2009 4:09 pm

Мені завжди ріже вухо "дуже українське" "зупиніться на зупинці". Хоч можна й без тавтології, приміром, – "станьте на зупинці".
Давно не користуюсь цим видом транспорту, але раніше до водія говорили просто «на зупинці» й водій усе гарно розумів і вставав, бо тут тавтологія заплутує водія.
ласочка
Коректор пильний
Повідомлень: 260
З нами з: Сер червня 17, 2009 6:18 pm

культура мовлення

Повідомлення ласочка »

Була свідком такого вигуку в маршрутці:
-Водій, зупиніть біля зеленого світофора!!!!
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

культура мовлення

Повідомлення Валентин »

ласочка писав:
Нед вересня 06, 2009 4:09 pm

Була свідком такого вигуку в маршрутці:
-Водій, зупиніть біля зеленого світофора!!!!
- О, клас! Мабуть, там було багато різних світлофорів. /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />
Але так і сказав (ла) "водій"? У нас кажуть "шофєр" чи "водітєль" і "астанавітесь на астановкє".
Черепаха
Редактор вмілий
Повідомлень: 398
З нами з: Нед вересня 23, 2007 12:15 pm

культура мовлення

Повідомлення Черепаха »

Товариство, може хтось має додати щось свіженького до цього, як на мене, доволі цікавого засобу піднести культуру мовлення українців?


два гривня (на) = дві гривні

біля світофора = біля світлофора

вул. Червоноармійська (Красноармійська) = вул. Велика Васильківська (якщо у Києві)

шо?! = прошу?

Женшчина! = перепрошую, пані... (може, шановне товариство запропонує інші варіанти?)
Мужчина! = вибачте, пане...

/усі слова, що їх культурна людина не пише і не вимовляє/ = обережно, тримайтеся, будь ласка


Офтоп перенесено в новостворену тему. Savo
*****
Тлумач талановитий
Повідомлень: 646
З нами з: Сер лютого 10, 2010 11:00 am

культура мовлення

Повідомлення ***** »

А в моєму місті водії ще не втратили почуття гумору.
Маршрутка таксує по проспекту Волі. Зупиняться на вимогу. Заходить жінка, запитує:
- Водію, а Ви по Волі їдете?
- Хе! - у відповідь. - І не тільки поволі. Чому відразу поволі? Можу й швидко, і галопом - як скажете!!! /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Відповісти