Як бути з апострофом у кросворді?

У цьому розділі може публікуватися все, що не підпадає під тематику інших розділів.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Як бути з апострофом у кросворді?

Повідомлення Танка »

Складаючи літературні кросворди (словохрестя) стикнулась з такою проблемою:
Чи слід в кросворді виділяти для апострофа окрему клітинку? У нашому російськомовному середовищі важко знайти газету з українським кросвордом. Гадаю, що, якби навіть і знайшла, то відповіді на своє питання не отримала б.
Спочатку я уникала використання слів з апострофом, але ж трапляються досить цікаві слова, варті того, щоб їх включити в кросворд.
Отже, чи є певні правила щодо апострофа?
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Як бути з апострофом у кросворді?

Повідомлення Savo »

Танка писав:
Сер вересня 09, 2009 4:09 pm

Отже, чи є певні правила щодо апострофа?

Гадаю, "узаконених" правил нема. Для української графіки і поготів навряд чи хтось їх спеціяльно укладав. Думаю, якщо в своєму збірнику кросвордів Ви подасте примітку, в якій зазначите, що апостроф ураховувати не слід (або ж навпаки – треба), тим і вирішите проблему. Як на мене, відводити для нього окрему клітинку не варто: це ж не літера (а згадайте, як кажуть, коли розв’язують кросворд гуртом: сім букв – перша а /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />). Хіба що зумієте підібрати слова, точкою перетину яких ставав би саме апостроф. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Основознавець
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 961
З нами з: Чет липня 31, 2008 11:15 pm

Як бути з апострофом у кросворді?

Повідомлення Основознавець »

І справді, можна наперед вставити апостроф, але Ви спростите словохрест. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Дмитро
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1402
З нами з: Вів серпня 18, 2009 6:21 pm

Як бути з апострофом у кросворді?

Повідомлення Дмитро »

Кросворди складаються за тими самими правилами, що й словники. Тому брати до уваги апостроф не слід. Не знаю, чи є щодо цього якісь спеціальні правила, але це давня традиція української преси (принаймні тої, яку я передплачував колись). Сучасних видань з українськими кросвордами не так-то й багато. Але газети "Молодь України" та "Україна молода" додержують словникового принципу.
Відповісти