Агов, літредактори!

У цьому розділі може публікуватися все, що не підпадає під тематику інших розділів.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Greek

Агов, літредактори!

Повідомлення Greek »

Savo писав:
Вів липня 24, 2007 4:09 pm

Ще й який /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
А спробуйте в газеті поправити на "от..." Доки лекції не прочитаєш, журналіст не повірить /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Можна додати ще "біг-борди". Це ж псевдо-інгліш!
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Агов, літредактори!

Повідомлення Savo »

"Книжка Петра Ференца здобула визнання фахівців, адже в основу її лягла його наукова дисертація."
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Агов, літредактори!

Повідомлення Листопад »

Savo писав:
Сер серпня 08, 2007 4:09 pm

"Книжка Петра Ференца здобула визнання фахівців, адже в основу її лягла його наукова дисертація."


...сіла, лягла, примостилась,
на Ференца задивилась /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Агов, літредактори!

Повідомлення Savo »

Листопад писав:
Сер серпня 08, 2007 4:09 pm

...сіла, лягла, примостилась,
на Ференца задивилась /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />

... а потім подумала, а чи наукова ця дисертація чи не дуже... /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />
А ось іще вихопив:
"Напередодні передвиборчої кампанії, яка вже стартувала, лунають фрази про те..."

і ще:
"Урядові чиновники як за командою завели монотонну плаcтинку про власні дивні успіхи..."
Навіть їх дивують ці успіхи /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
DmitriY
Студент досвідчений
Повідомлень: 85
З нами з: Суб червня 23, 2007 7:45 am

Агов, літредактори!

Повідомлення DmitriY »

Savo писав:
Вів квітня 03, 2007 4:09 pm


резидент Віктор ЮЩЕНКО



Виходячи із визначення "резидент" , може воно і так <_< . Можливо вони і не пропускали нічого /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Zozulka
Коректор пильний
Повідомлень: 240
З нами з: Чет травня 31, 2007 9:10 am

Агов, літредактори!

Повідомлення Zozulka »

Уявіть, дорогі колеги, нещодавно дізналася, що звертання "підкажіть будь-ласка" недоречне, коли питаєш чиєїсь поради, думки, оскільки підказують лише двійочникам! А ще "хотіла вас запитати" і т.д. теж недолуго звучить, оскільки видається, що ніби хотіла колись, а зараз вже ні... Недовіряти джерелу, з якого я таке дізналася, у мене немає підстав, однак мені цікаві думки інших мовознавців /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />)))
Хочу почути Вашу думку /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />.
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Агов, літредактори!

Повідомлення Листопад »

Zozulka писав:
Чет серпня 09, 2007 4:09 pm

Уявіть, дорогі колеги, нещодавно дізналася, що звертання "підкажіть будь-ласка" недоречне, коли питаєш чиєїсь поради, думки, оскільки підказують лише двійочникам! А ще "хотіла вас запитати" і т.д. теж недолуго звучить, оскільки видається, що ніби хотіла колись, а зараз вже ні... Недовіряти джерелу, з якого я таке дізналася, у мене немає підстав, однак мені цікаві думки інших мовознавців /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />)))
Хочу почути Вашу думку /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />.


Хоча я й не мовознавець, однак п'ять копійок таки вкину /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />.
Все залежить від того, про що саме йдеться. Наприклад, якщо Ви запитуєте, яким транспортом можна доїхати до залізничного вокзалу, то й справді краще звернутися до людини: "Скажіть, будь ласка...". Однак якщо Ви, приміром, просите свого колегу допомогти точніше сформулювати чи закінчити речення, то звертання "Підкажіть, будь ласка" буде цілком доречним, бо ж слово "підказувати" означає також і "додавати що-небудь до сказаного кимось, кінчати чийсь вислів". Глибоке ІМХО, звичайно /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Так само із "хотінням". "Я давно хотіла Вас запитати, та лише сьогодні випала така нагода..." - хіба це так уже недолуго звучить? /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" /> А якщо Ви хочете запитати прямо зараз, то чому "хотіла"? Напевне, "Хочу вас запитати..."
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

Агов, літредактори!

Повідомлення Savo »

Zozulka писав:
Чет серпня 09, 2007 4:09 pm

А ще "хотіла вас запитати" і т.д. теж недолуго звучить, оскільки видається, що ніби хотіла колись, а зараз вже ні...

Мова знає чимало випадків, коли один час уживається в значенні іншого, так само й зі способами дієслів. Порівняйте:
Раз на вікні у панському будинку патлатий цуцик : то на бочок, то догори на спинку, або на лапки морду (Л.Глібов).
Ще в семінарії як я , – було, коли на кафедрі учитель нам урок на завтра, – я тихесенько з-під парти маленьку книжку (П.Тичина).
, сину, сани, ялинку (М.Коцюбинський).

Тож нема ніякої біди у фразі "хотіла вас запитати..." Зокрема, й тому, що хотіла – дієслово недоконаного виду, що ним, як відомо, позначають незавершену (!!!) дію. Дуже часто ми намагаємося зробити нашу мову рафіновано "правильною", забуваючи, що вона не є механізм. Її виражальних засобів не втямить жоден комп’ютер. І подеколи наші намагання "справилізувати" її формальною логікою лише вихолощують різноманіття нашого мовлення.
Greek

Агов, літредактори!

Повідомлення Greek »

Ганна Осадко писав:
Вів березня 20, 2007 4:09 pm

У перекладі Стругацьких :
рос. "он дернул водочки" - укр. "він смикнув горілочки". :o

Сам зачудувався, але у Кримського саме так - "смикнути горілки".
Листопад
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2080
З нами з: Сер грудня 27, 2006 2:06 pm

Агов, літредактори!

Повідомлення Листопад »

Greek писав:
П'ят серпня 10, 2007 4:09 pm

Сам зачудувався, але у Кримського саме так - "смикнути горілки".


Панове, а виявляється, класику ми з вами слабенько знаємо /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" /> :

Еней оставив із носатку

Було горілки про запас,

Но клюкнув добре по порядку,

Розщедривсь, як бува у нас,

Хотів посліднім поділитись,

Щоб до кінця уже напитись,

І добре цівкою смикнув (І. Котляревський);

Цi старi козаки трохи не щодня навiдувались до осавула Лютая, щоб побалакати про старовину, про давнi битви, та в гуртi покурити люльок та смикнути по добрiй чарцi горiлки (І. Нечуй-Левицький).
Відповісти