балачка

У цьому розділі може публікуватися все, що не підпадає під тематику інших розділів.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

********
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 916
З нами з: Чет червня 11, 2009 3:36 pm

балачка

Повідомлення ******** »

Savo писав:
Вів серпня 18, 2009 4:09 pm

Ви ж іще не пробували. А такі безапеляційні в неоголошеному вирокові /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> /wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" />

В інтернеті розшифрування знайти нескладно. Приміром, тут чи ще тут. Колупайтеся. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

Щось Ви мені не ті "колупання" підкинули. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> У всякому разі цих красенів-хлопаків я там не знайшла.
********
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 916
З нами з: Чет червня 11, 2009 3:36 pm

балачка

Повідомлення ******** »

Нещодавно була в нашій рідній столиці на конференції. От що найбільше вразило − майже всі кияни спілкуються російською мовою! Російською!!! Можливо, вони українську просто не знають чи ігнорують її?
Довго шукала відповіді на питання, доки не натрапила на це:
[quote]Часто від окремих людей можна почути те, що Київ, столиця нашої держави, російськомовне місто. Цей міф безсовісно культивується і поширюється, а іноді навіть і нав’язується суспільству. А що ж насправді?
А насправді ситуація виглядає наступним чином.
2 з 12 російськомовних киян приїхали з провінції і їм треба реалізуватися в цьому місті, і, знаючи про загальну ситуацію, не можна не передбачити, яку мову він обере для такої самореалізації.
2 таких "російськомовних" народилися вже в Києві від україномовних батьків, які мігрували років 20-30 тому з провінції. І ці двоє, виходячи з власної квартири, говорять російською, аби таким чином влитися в маси і не мати вигляд провінціала. Вдома вони спілкуються українською, хоча деякі маргінали умудряються і вдома переходити на російську. Але можна сказати напевно, що, приїжджаючи в провінцію до бабусь-дідусів, вони 100% говоритимуть українською, інакше їх просто "не зрозуміють".
2 інших "російськомовних" – нащадки батьків, один з яких мігрував з провінції 20-30 років і ще не забув українську мову, а інший – в силу, того що народився вже в Києві, встиг маргіналізуватися і перейти в табір "виключно російськомовних", причому не тяжко здогадатися, якою мовою будуть говорити вже і вдома і поза будинком їх нащадки.
2 ще одних киян з російською мовою спілкування – це онуки тих, хто приїхав до столиці за кращим життям 40-50 років тому. Тут вже "все як треба". Що говорити, якщо їхні бабусі й дідусі розмовляють українською лише по телефону з родичами із провінції. Вони вже вважають, що російська мова - то їх рідна, кровна. Вони можуть відверто протестувати проти "насільствєнной украінізаціі".
2 інших "російськомовних"- нащадки тих, хто жив у Києві до війни, і тих, хто приїхав сюди у різні періоди. Звісно, спілкуються російською. Частина з них українську може ігнорувати, як чужу, хоча як мінімум у двох дідусів чи бабусь вона була рідною.
2 інших – це різного роду "несвідомі", тих, хто не знає, як сюди потрапив, мігранти з колишнього союзу і т.п., які українську не знають, вона їм чужа, і вони будь-що будуть противитися дерусифікації.
Таким чином, якщо поглянути в корінь цього питання, то ми побачимо, що русскоязичіє Києва – це міф, причиною появи якого є тотальна русифікація міста у радянський період, комплекс меншовартості українців і просто байдужість людей.
Стало нормою у транспорті, магазинах, місцях культури та відпочинку говорити російською? Давайте змінювати такі норми і відроджувати нашу мову!!!!
Ми маємо подолати це ганебне явище, коли в столиці України, її серці, живуть українці, які забули рідну мову. Що ми дітям будемо казати?
Ще раніше можна було говорити "русифікація", іншим чином виправдовуватися, а зараз?[/quote]

Без коментарів...
Sergiy
Учень старанний
Повідомлень: 25
З нами з: П'ят грудня 04, 2009 4:21 pm

балачка

Повідомлення Sergiy »

АДМІНІСТРАТОРИ, ЧОМУ Я НЕ МОЖУ НОРМАЛЬНО КОРИСТУВАТИСЯ ФОРУМОМ? ЧОМУ НЕ МОЖУ ЗАЙТИ У СВОЇ ДАННІ? НЕ МОЖУ НАПИСАТИ В "ОСОБИСКУ" ЖОДНОМУ АДМІНІСТРАТОРУ ФОРУМУ?
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

балачка

Повідомлення Savo »

Sergiy писав:
Суб грудня 12, 2009 4:50 pm

АДМІНІСТРАТОРИ, ЧОМУ Я НЕ МОЖУ НОРМАЛЬНО КОРИСТУВАТИСЯ ФОРУМОМ? ЧОМУ НЕ МОЖУ ЗАЙТИ У СВОЇ ДАННІ? НЕ МОЖУ НАПИСАТИ В "ОСОБИСКУ" ЖОДНОМУ АДМІНІСТРАТОРУ ФОРУМУ?

Насамперед тому, що ви не надто уважні і не дуже прагнули з’ясувати, що написано про наш форум у відповідному розділі. Зокрема в цій темі. Використовувати великий регістр літер у повідомленнях не треба. Маєте зауваження.
Savo
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 2824
З нами з: Чет лютого 08, 2007 11:16 am

балачка

Повідомлення Savo »

Злата писав:
Вів березня 02, 2010 4:46 pm

Коли вже вчитатися в речення, то ліпше "Молоко може бути шкідливе для дитини..."

Коли вже вчитуватися, то взагалі можна помітити антирекламу молока. /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> Дивина та й годі: використовувати молоко у харчуванні дитини не варто. Ліпше, мабуть, його синтетичні замінники...
Офтоплю свідомо, прошу вибачення.
*****
Тлумач талановитий
Повідомлень: 646
З нами з: Сер лютого 10, 2010 11:00 am

балачка

Повідомлення ***** »

Sova писав:
Вів березня 02, 2010 6:20 pm

Коли вже вчитуватися, то взагалі можна помітити антирекламу молока. /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> Дивина та й годі: використовувати молоко у харчуванні дитини не варто. Ліпше, мабуть, його синтетичні замінники...
Офтоплю свідомо, прошу вибачення.

/smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> Можливо, йшлося в тексті про шкідливість масного молока (подейкують, що тепер лікарі радять використовувати лише молочний продукт 1–2% жирності - ризик серцево-судинних захворювань, підвищення рівня холестерину, ожиріння...).

І я перепрошую за офтоп. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Марічка

балачка

Повідомлення Марічка »

Перли вступної кампанії-2011. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

балачка

Повідомлення Танка »

Марічка писав:
Пон липня 11, 2011 5:05 pm

Перли вступної кампанії-2011. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />


Дякую, Марічко, нарешті стало все на свої місця і розум осягнув таке:
Проблеми є, і вони зненацька ловлять нас за найболючіші місця. Та не зважаючи на це варто жити не проблемами, а своїм різнокольоровим життям, і не забруднювати оточуючу середу.
І тоді буде щастя, яке можна відчути, приміром, як купиш собі мопеда… і цей мопед їздить, як швейцарський годинник.
І це щастя можна відчути, особливо якщо маєш здорові груди.
І від такого щастя наша країна буде процвітати та розвиваєтися на чолі з іншими державами.
/wink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=";)" border="0" alt="wink.gif" />
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

балачка

Повідомлення Танка »

Завтра, 6 вересня, на Першому національному о 19-40 (1 частина) та о 21-45 (2 частина) - ювілейний вечір Петра Маги. Це повтор. Концерт гарний, звучить дуже багато українських пісень на слова Петра Маги.
Мавка

балачка

Повідомлення Мавка »

Гарант учергове дав маху. ag.gif
[quote]Президент Віктор Янукович припустився чергової помилки під час виголошення промови на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди 20-річчя незалежності України.
Так, говорячи про реформи нової влади, Янукович заявив, що були зроблені "серйозні кроки на шляху реформ: започатковано конституційну, земельну реформи, реформу охорони здоров’я, освіти, житлово-комунального господарства".
"Спотворюються (ймовірно, в оригіналі мало бути "створюються") умови для розвитку підприємництва…", - додав він.[/quote]
Відповісти