Вокзали, вокзали

У цьому розділі може публікуватися все, що не підпадає під тематику інших розділів.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Черепаха
Редактор вмілий
Повідомлень: 398
З нами з: Нед вересня 23, 2007 12:15 pm

Вокзали, вокзали

Повідомлення Черепаха »

Стою на київському вокзалі, а поїзди все знаходяться й знаходяться. На коліях. Наче адміністрація боїться, що якби вони там стояли, то ніхто б їх не знайшов...
Аж раптом чую: замість звичного "нумерація вагонів починається з голови поїзда" інший голос оголошує "Номері (в) вагонів - з голови поїзда". Думаю, чи то в мене у вухах дзвенить, чи я сню ще о 7-й ранку.
Але повідомлення лунали почергово - то з нумерацією, то з... номерів.

А відколи це номер належить до мішаної групи? Чи я чогось не знаю? А може, у вухах дзеленчало?
Черепаха
Редактор вмілий
Повідомлень: 398
З нами з: Нед вересня 23, 2007 12:15 pm

Вокзали, вокзали

Повідомлення Черепаха »

Даруйте, що задля риторики, може, не зовсім доречно згадала саме мішану групу (а чому не м’яку?). Мені йшлося про те, що я завжди думала, що слово номер у множині має закінчення -и, як іменник твердої групи.
Я це казала без сарказму, бо, може, дійсно, я чогось не знаю /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Приміром, із "знайденого" вчора поїзда сходив хтось із моїх земляків старшого віку й побажав провідниці "Щасливі вам!"
Знаю, що пам’ять буває підступною, але, здається, в дитинстві частенько чула оте "щасливі".
Танка
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1889
З нами з: Сер березня 04, 2009 6:12 pm

Вокзали, вокзали

Повідомлення Танка »

Неподалік Бердянська лежить моє рідне село. Середню школу я відвідувала у сусідньому селі, у класі були діти з навколишніх болгарських, російських українських сіл. Так от однокласниця-україночка питала так: "А які номері нам задавали (з алгебри)?"
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

Вокзали, вокзали

Повідомлення Валентин »

Танка писав:
П'ят квітня 30, 2010 8:49 am

Неподалік Бердянська лежить моє рідне село. Середню школу я відвідувала у сусідньому селі, у класі були діти з навколишніх болгарських, російських українських сіл. Так от однокласниця-україночка питала так: "А які номері нам задавали (з алгебри)?"

Це щось на зразок КОМАРІ і ЩУРИ: якоїсь видимої причини не помітно, але пишеться саме так.
Черепаха
Редактор вмілий
Повідомлень: 398
З нами з: Нед вересня 23, 2007 12:15 pm

Вокзали, вокзали

Повідомлення Черепаха »

Валентин писав:
Пон травня 03, 2010 11:48 am

Це щось на зразок КОМАРІ і ЩУРИ: якоїсь видимої причини не помітно, але пишеться саме так.

Комар є винятком відповідно до чинного Правопису.
Відповісти