що значить "спланувати словникові вправи"?

У цьому розділі може публікуватися все, що не підпадає під тематику інших розділів.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Argus
Новоприбулий
Повідомлень: 3
З нами з: П'ят червня 11, 2010 9:04 am

що значить "спланувати словникові вправи"?

Повідомлення Argus »

/sorry.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":sorry:" border="0" alt="sorry.gif" /> Шановні "мешканці" (думаю, що можна і без лапок) форуму. Хочу подякувати всім, хто відповів на моє попереднє питання, особливо пану Дмитру та пану Сові, я не могла подякувати раніше, тому що: 1) я ще не маю прав відправляти приватні повідомлення; 2) а одну подяку за правилами форуму (якщо я правильно зрозуміла), відправляти не можна. Немає просто слів в жодній мові світу, щоб висловити, як ви мені допомогли!! /yahoo.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":yahoo:" border="0" alt="yahoo.gif" />
Тепер виникло нове питання і я сподіваюся, що мені хтось щось підкаже. Моє питання не зовсім мовленеве, а скоріше педагогічно-мовленеве. Справа не в тому, що я не можу зробити цього завдання, а в тому, що я не розумію його змісту, себто що від мене вимагається.
По-перше: що таке "словникові вправи"? Трактуються вони двояко: 1) це всі мовленеві усні та письмові вправи (граматичні, стилистичні, лексичні тощо), пов'язані зі словом взагалі (можна сказати, що це всі прави на уроці мови); 2) це вправи зі словником.
По-друге: що значить "спланувати"? Не можна скласти на "словникові вправи" тематично-календарного та поурочного плану. Тобто словникові вправи - це обов'язкова частина уроку. А якими саме вони будуть - це залежить від теми уроку. Тим більше чудернацькою мені здається подальша формуліровка завдання, яке повністю звучить так: "Спланувати словникові вправи в 5-9, 10-11 класах". Як це можна спланувати одразу на декілька класів (до того ж я впевнена, що словникові вправи самі по собі взагалі планувати неможливо) без урахування конкретного віку учнів та певної теми уроку? Дива дивні... Я так думаю: для цих двох груп (5 - 9 та 10 - 11 класи) треба просто перелічити вправи, які можна пропонувати дітям на уроках мови, тобто зробити список (два окремо), а потім вже, спираючись на календарно-тематичний план та складаючи план поурочний, планувати в цьому плані і час на словникові вправи і самі впави. Чи я маю рацію чи ні? Що ви думаєте? Як би ви зробили?
Дякую всім за допомогу! /ah.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":ah:" border="0" alt="ah.gif" />

Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

що значить "спланувати словникові вправи"?

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

Argus писав:
Суб червня 19, 2010 9:26 pm

/sorry.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":sorry:" border="0" alt="sorry.gif" /> Шановні "мешканці" (думаю, що можна і без лапок) форуму. Хочу подякувати всім, хто відповів на моє попереднє питання, особливо пану Дмитру та пану Сові, я не могла подякувати раніше, тому що: 1) я ще не маю прав відправляти приватні повідомлення; 2) а одну подяку за правилами форуму (якщо я правильно зрозуміла), відправляти не можна. Немає просто слів в жодній мові світу, щоб висловити, як ви мені допомогли!! /yahoo.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":yahoo:" border="0" alt="yahoo.gif" />


Дякувати в приватному повідомленні також небажано (якщо це просто "дякую") /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />. Взагалі, для подяк є спеціальна зелена кнопочка "дякую" знизу під кожним повідомленням. Саме таким чином більшість форумчан і висловлює свою подяку іншим дописувачам.
Відповісти