Улюблене

У цьому розділі може публікуватися все, що не підпадає під тематику інших розділів.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Розумник

Улюблене

Повідомлення Розумник »

Напишіть, який/яка письменник/письменниця вам сподобався/сподобалась, і яке оповідання. Та напишіть яке ваше улюблене оповідання не наших письменників. Мені наприклад подобається Всеволод Нестайко та його оповідання "Тореадори з Васюківки". А з не наших мені подобається "Мефодий Буслаев" Дмитра Емеца, "Країна Мумі-Тролів" Туве Янсона та "Одіссея капітана Блада" Р. Сабатіні!!! /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" />
Катерина
Новоприбулий
Повідомлень: 16
З нами з: П'ят червня 01, 2007 2:33 pm

Улюблене

Повідомлення Катерина »

Салют, Розумнику!
Ти знаєш, ніколи особливо не задумувалася над улюбленими творами, авторами...
Та хочу тебе запитати, які напрямки в літературі тобі подобаються? І скажи, будь ласка, щоб ти порадив почитати влітку, коли просто від суму хочеться підняти настрій?!
Миколай

Улюблене

Повідомлення Миколай »

... /rolleyes.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":rolleyes:" border="0" alt="rolleyes.gif" /> З дитинства пям"ятаю чудову книжку "Незнайомець з тринадцятої квартири" того ж таки Всеволода Нестайка. Я жив у надзвичайно мальовничому селі на Вінниччині. Подарувала мені її на день народження перша дружина сусіда-доктора наук, з якою він не жив (він жив з іншою), але яка з дітьми та онуками приїжджала до нього на літо з Києва! Причому село настільки поважало науковця-пенсіонера, який залишився жити в селі, що такі "шведські" взаємовідносини ніхто навіть не думав засуджувати! /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> А книжку пам"ятаю чи не на пам"ять, хоч читав її понад 30 років тому! /ag.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="ag.gif" /> Пройшов деякий час - і я випадково опинився в Києві, де (невипадково) одружився і живу. Дякуючи Нестайкові, Київ зразу став мені близьким і знайомим. Неначе я виріс у ньому. Пам"ятаю науково-популярну книгу Шкловського "Вселенная.Жизнь.Разум", яка чомусь захопила мене сумішшю романтики майбутніх міжпланентних польотів і високої науки. Знову ж таки з дитинства пам"ятаю майже всього Жюля Верна (у нас в селі була чудова бібліотека - чи не десятки тисяч книг). Значну частину (принаймні пару-трійку тисяч) з них я "проковтнув". Читав вдень і вночі, під ковдрою з ліхтариком, завдяки чому маю чудово натренований 100% зір в свої 40! /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />)))) В класі шостому прочитав "Мальвіль" Робера Мерля. Фантастична книга про наслідки ядерної війни. Рекомендую.
Катерина
Новоприбулий
Повідомлень: 16
З нами з: П'ят червня 01, 2007 2:33 pm

Улюблене

Повідомлення Катерина »

Дякую, Миколаю! /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Було дуже цікаво прочитати Вашу відповідь на моє запитання. Обов'язково спробую знайти час для книги Шкловського "Вселенная.Жизнь.Разум".
Сама її назва приваблює чимось загадковим, незвіданним.
Миколай

Улюблене

Повідомлення Миколай »

Катерина писав:
Нед червня 03, 2007 4:09 pm

Дякую, Миколаю! /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Було дуже цікаво прочитати Вашу відповідь на моє запитання. Обов'язково спробую знайти час для книги Шкловського "Вселенная.Жизнь.Разум".
Сама її назва приваблює чимось загадковим, незвіданним.


Шановна Катерино!
Книга ця - науково-популярна. Причому, не менш наукова, ніж популярна і відома. Якщо у вас є інтерес (і, бажано, знання) астрономії, фізики, інформатики - то вам буде цікаво. Книгу у повному обсязі, зі всіма ілюстраціями у форматі pdf хтось виклав ось тут: Шкловский "Вселенная.Жизнь.Разум"

І ще... Влітку варто читати книги лише в гарному наметі в Карпатах після 20-кілометрового переходу з важким наплечником, коли ззовні намету лупить дощ і гори здригаються від грому! :P З повагою,
Катерина
Новоприбулий
Повідомлень: 16
З нами з: П'ят червня 01, 2007 2:33 pm

Улюблене

Повідомлення Катерина »

Дякую за ссилку,
але я звикла читати книжки не в електронному варіанті, навіть якщо вони у повному обсязі. Наводжу одну приказку про книги:

Книги — це ріки, що наповнюють світ,
це джерела мудрості, адже в них
глибина незміряна, пірнаючи в яку,
добуваєш дорогі перли.

Так от, тримаючи книгу в руках, не ті відчуття сповнють тебе, ніж коли перед тобою екран, сидіти перед яким довго, між іншим, шкідливо для очей. Ви згодні?
І дякую за пораду щодо Карпат - кудись вибратися треба буде.. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Миколай

Улюблене

Повідомлення Миколай »

Катерина писав:
Вів червня 05, 2007 4:09 pm

Дякую за ссилку,
але я звикла читати книжки не в електронному варіанті, навіть якщо вони у повному обсязі. Наводжу одну приказку про книги:

Книги — це ріки, що наповнюють світ,
це джерела мудрості, адже в них
глибина незміряна, пірнаючи в яку,
добуваєш дорогі перли.

Так от, тримаючи книгу в руках, не ті відчуття сповнють тебе, ніж коли перед тобою екран, сидіти перед яким довго, між іншим, шкідливо для очей. Ви згодні?
І дякую за пораду щодо Карпат - кудись вибратися треба буде.. /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />


О так! Звісно, книги - це ріки. Коли немає іншого виходу, читаймо в традиційному, паперовому варіанті. А потім згадуємо, що для друку ОДНІЄЇ книги треба знищити ОДНЕ дерево, яке росте 50-80 років. Тому зараз, тримаючи книгу в руках, я відчуваю, що тримаю мумію дерева. При найменшій змозі користуюсь електронними книгами. Вони - такі ж "ріки", "джерела мудрості", "глибина незміряна", в якій також є ті ж "перли" (заради яких також треба убити живий організм - чудову мушлю). Отож, Ваша бібліотека - це мертвий майже гектар лісу. Вас від цього не сумно? Чи не варто заради цього поміняти цю звичку (і багато інших) і намагатися читати "електронні" книги? І видавництвам варто намагатись якнайшвидше переходити на "електронні" книги, наприклад, на CD-ROM. По-перше, це дуже технологічно, швидко, дешево. А по-друге, це екологічно, адже компьютерні диски легко переробляються. Колись (ще у свої шкільні роки, за Совєтскої влади) у Понінці Хмельницької області я бачив, як у землю бульдозерами закопували величезні відвали макулатури, бо її переробка була неможлива з якихось причин, а на зошити йшла целюлоза, вироблена з деревини. Ще тоді мене це шокувало... Це було всього 30 років тому. Тоді влітку температура в Києві рідко піднімалась вище 24-26 градусів...
Iryska
Редактор вмілий
Повідомлень: 402
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 7:44 am

Улюблене

Повідомлення Iryska »

тема трохи перегукується з улюбленими прозовими творами, у ціьому ж розділі. ви не будете проти, якщо їх звести докупки?
bondarenco

Улюблене

Повідомлення bondarenco »

Пропоную Вам ознайомитись з моєю книжкою, яка потрапила на 2-ге місце читацьких симпатій конкурсу "Книжка року Бі-Бі-Сі". Прочитується на одному подиху. З анотації:

“Історія молодого дніпропетровця, який дуже любив свою дружину, але
таємно мріяв про якусь іншу жінку. Знайомий порадив хлопцю відвідати
місцевий бордель…”

http://www.dmytro-bond.narod.ru/tvory/pove...rstchapters.htm
Iryska
Редактор вмілий
Повідомлень: 402
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 7:44 am

Улюблене

Повідомлення Iryska »

bondarenco писав:
Сер серпня 08, 2007 4:09 pm

Пропоную Вам ознайомитись з моєю книжкою, яка потрапила на 2-ге місце читацьких симпатій конкурсу "Книжка року Бі-Бі-Сі". Прочитується на одному подиху. З анотації:

“Історія молодого дніпропетровця, який дуже любив свою дружину, але
таємно мріяв про якусь іншу жінку. Знайомий порадив хлопцю відвідати
місцевий бордель…”

http://www.dmytro-bond.narod.ru/tvory/pove...rstchapters.htm

ггггг, читала... і обговорювала ваш епіграф...
/smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
http://valcury.livejournal.com/33718.html
Відповісти