Всеукраїнський диктант національної єдності

У цьому розділі може публікуватися все, що не підпадає під тематику інших розділів.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Плескачик
Новоприбулий
Повідомлень: 7
З нами з: Чет жовтня 23, 2008 8:48 pm

Всеукраїнський диктант національної єдності

Повідомлення Плескачик »

Дякую! Цілком з Вами згоден. Також, як писав, звернув увагу на всяких "Уїлсонів"...
Валентин
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1511
З нами з: Нед жовтня 28, 2007 8:16 pm

Всеукраїнський диктант національної єдності

Повідомлення Валентин »

Тут моє листування на ФБ з Романом Колядою:алентин Бендюг А хто чув той знак оклику?
11 листопада о 20:23 · Подобається

Роман Коляда я чув, але я сторона зацікавлена, тому не щитаєцця
11 листопада о 21:18 · Подобається

Валентин Бендюг Я потім, проаналізувавши текст, побачив, де його ставити, але в інтонації диктора я його не чув. Сам зміст тексту суперечливий. Борис Грабовський не народився в Україні, не в Україні зробив свій винахід і не в Україні помер та не в Україні похований. Він не був членом якоїсь там академії в Україні - УРСР. То якого біса його називати земляком, а його винахід - вітчизняним? І ще. Слухаючи, що книжка американця потрапила до його рук випадково, я хотів кричати, що ту книжку йому могли показати лише кагебісти! І що то за така єдність? Якась совкова.
11 листопада о 21:24 · Подобається · 1

Роман Коляда правильно! батька вислали в Сибір і син народився не в Україні - нахєрспляжа з переліку земляків! винахід зробив там, де була для цього технічна можливість, а не в степах України? дапішоввінклятийзапроданець!!!!! КГБ книжку показало? Могло й не показувати, так бий пмер бідака безіменним генієм. А так хоч на дещицю спробував ім"я своє захистити... і таких же ж до лиха "патріотів".... мені час від часу такі і в редакцію дзвонять, одне жидом (я, власне, не знаю, я в прадідів на цвинтарі, коли молюся за них, довідки про національність не питаю) називає, інше кричить про огиду де ні попадя.... Мені теж огидно! Огидно читати і слухати гівновиливи патріотів, що їм хтось не такий, а хтось не сякий. Все - емоційна тирада закінчилась.
11 листопада о 21:52 · Подобається · 1

Валентин Бендюг Ну, добре. Я за тих Ваших дописувачів, що називають Вас жидом (а що у тому поганого, якщо б жид?), не відповідаю. Я за те, що Грабовський українець, але не земляк. Не кожний українець земляк і не кожний земляк - українець. Це, здається, має бути зрозумілим, як білий день. Чи можна і на якій підставі назвати винахід вітчизняним? Якої вітчизни? То з таким успіхом винаходи американських українців теж треба вітчизняними назвати? Отут, нібито, мала б стати зрозумілою моя позиція щодо вітчизняності винаходу. Правильно його можна і треба назвати винаходом українця. Який знав, ким були його предки. Я геть не цураюся і навіть горджуся, що Борис Грабовський був українцем. Чи все зрозуміло, пане Романе?
11 листопада о 22:02 · Подобається

Роман Коляда Ні, не все. Мені ще не зрозуміло, навіщо влаштовувати широку ідеологічну дискусію довкола технічного, по суті тексту, яким є текст диктанту? І, до речі, так, я вважаю, що будь-який винахід зробленим українцем (якщо він бодай на дещицю таким почувався) на будь-якій території є до певної міри українським. Я вважаю, що Україна має право претендувати на історичний і культурний спадок Російської імперії і т.д. З Вашого дозволу, я б припинив цю дискусію.
11 листопада о 22:08 · Відредагований · Подобається · 1

Валентин Бендюг Текст диктанту не якогось там технічного, а ідеологічного. Хіба це не Ви анонсували? Національна єдність - це що таке? Ви можете вважати (я Вас у цьому підтримую), що кожне позитивне досягнення українців ми повинні знати і ним гордитися, як те роблять наші сусіди. Поляки нізащо не віддадуть Юліуша Словацького ні словакам, ні українцям, ні литовцям і навіть французам. Так і ми маємо робити щодо українців. Але українець і земляк - це не синоніми. Голда Меєр - наша землячка, але не українка.
11 листопада о 22:16 · Відредагований · Подобається · 1
Дмитро
Людина-енциклопедія
Повідомлень: 1402
З нами з: Вів серпня 18, 2009 6:21 pm

Всеукраїнський диктант національної єдності

Повідомлення Дмитро »

Ваша правда, пане Валентине, текст цього року вийшов якийсь радянський і мовою, і змістом. Я це теж помітив. Мабуть, цензура і справді повертається /unknw.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":unknw:" border="0" alt="unknw.gif" />
IgorKo
Коректор пильний
Повідомлень: 202
З нами з: П'ят червня 18, 2010 8:59 pm

Всеукраїнський диктант національної єдності

Повідомлення IgorKo »

Не хочу повернення цензури як і совків у довільних їх проявах.
Відповісти