Не допустимо чергового вбивства в Україні

У цьому розділі може публікуватися все, що не підпадає під тематику інших розділів.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Ґонта
Студент досвідчений
Повідомлень: 69
З нами з: Сер грудня 13, 2006 12:31 pm

Не допустимо чергового вбивства в Україні

Повідомлення Ґонта »

Саме так! Іншого слова підібрати неможливо.
Йдеться про вбивство - чергове знищення Українського Слова. І де? В столиці України! На Хрещатику!
[color=red]3 листопада 2007 р. Київська мерія офіційно повідомила колективу книгарні «Знання» (вул. Хрещатик, 44 А) про розрив орендних стосунків і виставила вимогу до 10 листопада звільнити приміщення від книжок та обладнання[/color]

Інформація із УНІАН:
[quote]Книгарня “Знання” збирає тривожний загін
Керівництво книгарні «Знання» заявляє, що влада Києва не має підстав для їх виселення з приміщення на Хрещатику, яке займає магазин.
Про це в інтерв’ю «5-му каналу» заявила генеральний директор ТОВ «Книжковий магазин «Знання» Світлана ВАРХОЛОВА.
«У нас договір ще 1994 р., але він — до початку реконстуркції вул. Хрещатик. Навіть не кварталу, а вулиці. І ми вважаємо, що він дійсний», — сказала вона. При цьому С.ВАРХОЛОВА підкреслила, що ніяких заборгованостей ні за оренду, ні за комунальні послуги в книгарні не буває.
На офіційному веб-порталі Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, до якої входить і магазин «Знання», розміщено заяву-звернення Президента асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександра АФОНІНА, в якому повідомляється, що 3 листопада 2007 р. Київська мерія офіційно повідомила колективу книгарні «Знання» (вул. Хрещатик, 44 А) про розрив орендних стосунків і виставила вимогу до 10 листопада звільнити приміщення від книжок та обладнання.
О.АФОНІН закликав усіх підтримати колектив книгарні і не допустити закриття магазину. «Відступати нема куди. Остання книгарня на Хрещатику, осередок української культури, під загрозою знищення», — зазначається в зверненні.
На веб-порталі повідомляється, що є намір ввести в книгарні постійне чергування громадськості, а також організувати тривожний загін, який повинен зібратися упродовж 15 хвилин і перекрити «рейдерам» доступ до магазину. Зараз у книгарні знаходяться представники громадської організації «Опора», які приєдналися до акції. Вони з наручниками, щоб у разі нападу на книгарю миттєво прикуватися до дверей чи системи опалення.
«Наша мета, — зазначив О.АФОНІН, — зупинити виселення видавництв, книгарень, бібліотек, закладів культури й мистецтва через спонукання Президента України і Кабінету Міністрів до прийняття відповідних рішень, які б наклали мораторій на цей процес, а також ініціювати прийняття поправок до закону, яким було б встановлено, що в будь-якому разі правонаступником книгарні мусить бути лише книгарня, галереї — галерея, бібліотеки — бібліотека».
В Асоціації зазначають, що [color=red]за останні 2 роки в Києві закрили 3 книгарні та 18 видавництв[/color].[/quote]


Звернення Президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександра Афоніна:
[quote]3 листопада 2007 року Київська мерія офіційно повідомила колектив книгарні «Знання» (вул. Хрещатик, 44 А) про розрив орендних стосунків і виставила вимогу до 10 листопада звільнити приміщення від книжок та обладнання.
Закликаю вас усіх, тих, хто ще вважає себе представником українського книжкового братерства, прийти і захистити книгарню. Ми мусимо колись почати відстоювати не тільки «своє», а й «наше спільне».
Сьогодні прийшли до книгарні «Знання», а завтра прийдуть до нас і в наші домівки і скажуть, що це теж їхнє.
Я по радіо звернувся до українців, до киян із закликом про допомогу, і люди вже відгукнулися.
Ми маємо намір ввести постійне чергування громадськості, а також організувати тривожний загін, який повинен зібратися упродовж 15 хвилин і перекрити рейдерам доступ до магазину або їхній вихід, якщо вони туди увійшли.
Нам потрібна будь-яка ваша допомога — від підключення ЗМІ до висвітлення проблеми, друку листівок, коштів на організацію чергувань до фізичної присутності в магазині й чергуванні.
Сьогодні питання стоїть таким чином: або ми їх, або вони нас.
Відступати нема куди. Остання книгарня на Хрещатику, осередок української культури, під загрозою знищення.
Наша мета — зупинити виселення видавництв, книгарень, бібліотек, закладів культури й мистецтва через спонукання Президента України і Кабінету Міністрів до прийняття відповідних рішень, які б наклали мораторій на цей процес, а також ініціювати прийняття поправок до закону, яким було б встановлено, що в будь-якому разі правонаступником книгарні мусить бути лише книгарня, галереї — галерея, бібліотеки — бібліотека…
Зараз у книгарні знаходяться представники громадської організації «Опора», які приєдналися до акції. Вони з наручниками, щоб у разі нападу на книгарю миттєво прикуватися до дверей чи системи опалення.
Координатор від громадської організації «Опора» у книгарні «Знання» — Назар Матківський, тел. 8 (063) 628 68 38.
Тел. книгарні: (044) 279 1045.
Тел. Афоніна Олександра Васильовича: 8 (067) 446 54 36.
[/quote]


«Український Лікнеп» звертається з проханням допомогти відстояти книгарню. Кияни мають можливість це зробити фізично, всі інші можуть надсилати листи в першу чергу до київської мерії.

І просто як знущання — прес-реліз на сайті київської мерії про засідання круглого столу з теми «Земляцький рух і розвиток української мови у суспільному житті. Сучасність та перспективи», що відбувся 1 листопада в рамках відзначення Дня української писемності та мови.
[quote]Засідання відкрив заступник голови КМДА Сергій Рудик. «На жаль, дотепер багато київських чиновників продовжують спілкуватися російською мовою. Це факт, і він вимагає конкретних кроків», – критично зауважив він...
В процесі обговорення було визначено, що надійним засобом для популяризації української мови в усіх сферах суспільного життя, можуть стати конкретні культурно-мистецькі заходи...
«Українська мова – державна і повинна застосовуватися всюди. Київ повинен стати у цьому прикладом. Як депутат Київради і заступник голови міської адміністрації я зроблю все можливе, щоб в столиці України українська мова поважалася не тільки по документах, а і у повсякденному спілкуванні», – сказав Сергій Рудик.[/quote]

Не хотілося б думати, що закриття книгарні — це і є ті «конкретні кроки» або «конкретні культурно-мистецькі заходи», про які говорив пан Рудик. Ну що ж, Лікнеп пропонує також звернутись до пана Рудика з проханням зробити «все можливе» аби не дати знищити осередок української культури у серці столиці.

Пропонуємо звертатись:
Рудик Сергій Ярославович
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Адреса: 01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36 к.308
Телефон : 278-39-84, 254-14-91


а також в цій справі має допомогти

Журавський Віталій Станіславович
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Телефон : 235-10-02,254-18-36,279-97-04

Основнi функцiї та напрямки роботи:
1.Головне управління культури і мистецтв
2.Головне управління охорони культурної спадщини
3.Головне управління освіти і науки


Прочитайте та передайте далі.
Підключайте інших.
Як говорять в Україні —
Гуртом і батька легко бити!
Відповісти