вийшла версія *spell-uk 1.2

У цьому форумі обговорюються всі технічні питання, які стосуються програмного забезпечення тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

вийшла версія *spell-uk 1.2

Повідомлення Andriy »

Вийшла нова вресія словників українського правопису *spell-uk 1.2, подробиці ось тут:

http://yarylo.sytes.net/spell-uk/tiki-inde...mePage#id250363
vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

вийшла версія *spell-uk 1.2

Повідомлення vitaly1 »

А до MS Office її можна прилаштувати?
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

вийшла версія *spell-uk 1.2

Повідомлення Pere »

Мої щирі вітання!

А словники під OpenOffice, що на основі spell-uk, теж оновлено?
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

вийшла версія *spell-uk 1.2

Повідомлення Andriy »

vitaly1 писав:
Сер грудня 20, 2006 4:09 pm

А до MS Office її можна прилаштувати?

цікаве питання, на жаль ні, принаймні, я не знаю як
ці словнки можуть використовуватися OpenOffice.org, Mozilla Firefox/Thunderbird, Abiword, KOffice і решті відкритого ПЗ...

Pere писав:
Сер грудня 20, 2006 4:09 pm

Мої щирі вітання!

А словники під OpenOffice, що на основі spell-uk, теж оновлено?

так, OpenOffice (разом з Мозилою) використовує myspell, потрібно або встановити myspell*.rpm або (якщо не в Linux або дистро без rpm) взяти myspell*.zip і скопіювати вміст в потрібну папку: в Linux це буде /usr/share/ooo у Вінді не знаю, має бути щось типу $OOO_HOME/dicts...
Pere
Редактор вмілий
Повідомлень: 436
З нами з: Сер грудня 09, 2009 10:09 am

вийшла версія *spell-uk 1.2

Повідомлення Pere »

Andriy писав:
Сер грудня 20, 2006 4:09 pm

цікаве питання, на жаль ні, принаймні, я не знаю як


Я так розумію, що ліцензія, під якою виходить ispell, забороняє інтегрувати його у закриті застосування на кшталт MS Office.
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

вийшла версія *spell-uk 1.2

Повідомлення Andriy »

Pere писав:
Сер грудня 20, 2006 4:09 pm

Я так розумію, що ліцензія, під якою виходить ispell, забороняє інтегрувати його у закриті застосування на кшталт MS Office.

тут потрібно розрізняти код правопису і словники:
по коду:
ispell виходить під GPL, тому заброняє, але він старий і його мало хто вживає
aspell виходить під LGPL, тому дозволяє вживання свого коду в закритих застосуваннях методом компонування
myspell - здається LGPL, але не існує окремої бібліотеки, цей код вбудований в ooo, мозилла... тому не певний

щодо словників, то вони виходять під двома ліцензіями GPL та LGPL, тому їх можна використовувати і в закритому ПЗ
vitaly1
Коректор пильний
Повідомлень: 268
З нами з: Суб листопада 11, 2006 10:57 am

вийшла версія *spell-uk 1.2

Повідомлення vitaly1 »

Андрію, а чи може ця перевірка правопису працювати самостійно, без під’єднання до якоїсь програми? Якщо ні, то чи можна було б це реалізувати?

Справа в тому, що я працюю в MS Офісі, але хотів би користуватися твоєю розробкою. А щоразу відкривати файли у Опен Офісі і перевіряти там орфографію дуже незручно.
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

вийшла версія *spell-uk 1.2

Повідомлення Andriy »

vitaly1 писав:
Нед січня 27, 2008 4:09 pm

Андрію, а чи може ця перевірка правопису працювати самостійно, без під’єднання до якоїсь програми? Якщо ні, то чи можна було б це реалізувати?

ну це лише словники для перевірки правопису, тобто воно не містить жодного рядку коду: лише слова, правила відмінювання та деякі прапорці

vitaly1 писав:
Нед січня 27, 2008 4:09 pm

Справа в тому, що я працюю в MS Офісі, але хотів би користуватися твоєю розробкою. А щоразу відкривати файли у Опен Офісі і перевіряти там орфографію дуже незручно.

словники існують під три вільних двигуни перевірки правопису:
* ispell
* aspell
* myspell/hunspell

принаймні два останніх мають працювати під віндою (зокрема myspell/hunspell використовуються в OpenOffice.org, Firefox, Thunderbird... що працюють під віндою)
ліцензія дозволяє вживання їх з комерційним софтом, хоча я особисто цього не вітаю /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />

інше питання - як їх прикручувати до Ворду - тут я в пригоді не стану, вибачайте /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
альтернативний варіант - написати якісь макроси для ворду, але знову ж це не до мене /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Відповісти