декілька запитань

У цьому форумі обговорюються всі технічні питання, які стосуються програмного забезпечення тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

декілька запитань

Повідомлення Andriy »

1.
ВТССУМ видає Інтернет, -у
але мені завжди здавалося більш природнім вживати Інтернет невідмінюваним (можливо через те що я підсвідомо тримаю в голові сполучення "мережа Інтернет")

тож як правильно: з'єднатися з Інтернет чи Інтернетом, пошук в Інтернет чи Інтернеті?

2. Яка різниця між натиснення та натискання?

3. в багатьох англ-рос. словниках master password перекладається, як "главный пароль", але дуже поширені словосполучення "мастер-пароль", також "мастер-ключ" поширено в загальній тематиці. ВТССУМ на "майстер" видає лише людей, то ж запитання чи правильним буде "майстер-пароль" чи все ж таки "головний пароль"?

4. Мені здавалося, що дужка має бути "закривна", але за визначенням ВТССУМ "закривний", це той, що може бути закритим, можливо тоді "закривальний", але визначення цього я не знайшов
Лаврін
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 1021
З нами з: Чет листопада 30, 2006 8:06 am

декілька запитань

Повідомлення Лаврін »

1. Така ж сама ситуація, що й у відомій рекламі (точність цитати не ґарантую): Проведіть свята з 'Кока-Кола' (!!) Хоч мало б бути: "...з Кока-Колою". Або "...з фірмою/напоєм/солодкою водичкою/брендом Кока-Кола".
2. Натискання - процес, коли щось натискають (віддієслівний іменник).
Натиснення (більше іменник): напр., "міжнародна спільнота здійснить натиснення (або натиск, або просто "натисне") на Пн. Корею, щоб та..."
НАТИСНЕННЯ, -я, с. Дія за знач. натиснути 1.
НАТИСКАННЯ, -я, с. Дія за знач. натискати 1 – 4, 6.
3. Може, на зразок автомоб. терміну "master cylinder" - головний/основний циліндр (гальмівної системи). Тоді, може, як "головний/основний пароль", (чи інші значення на "пароль": гасло, ключ) первинне гасло/ключ
4. Права дужка? Але аж ніяк "закривальна": закривна лише.
Лаврін
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 1021
З нами з: Чет листопада 30, 2006 8:06 am

декілька запитань

Повідомлення Лаврін »

До 4-го пункту:
- кінцьова дужка (кінцева; та, що закриває), вихідна дужка (початкова; та, що відкриває)
annette24

декілька запитань

Повідомлення annette24 »

Я про дужки пишу "закривна" і "відкривна", тому що "кінцева" - це остання, а часто потрібно наголосити на тому, що дужка має бути саме "закривною", наприклад, у сполученнях клавіш та інших комбінаціях символів.

а master key - "головний ключ" у Майкрософт
Andriy
Редактор вмілий
Повідомлень: 485
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 2:38 pm

декілька запитань

Повідомлення Andriy »

annette24 писав:
Сер січня 24, 2007 4:09 pm

Я про дужки пишу "закривна" і "відкривна", тому що "кінцева" - це остання, а часто потрібно наголосити на тому, що дужка має бути саме "закривною", наприклад, у сполученнях клавіш та інших комбінаціях символів.

а master key - "головний ключ" у Майкрософт


дякую, власне сумніви щодо "закривний" у мене вивникли через визначення в ВТССУМ:
Якого можна закрити.

що не зовсім відбиває суть тієї дужки, судячи з гугла найбіль уживаним варіантом є ліва/права дужка, напевне, зупинюсь на цьому варіанті
Лаврін
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 1021
З нами з: Чет листопада 30, 2006 8:06 am

декілька запитань

Повідомлення Лаврін »

А от поляки майже все - і в усному мовленні, і на письмі - відмінюють чужі запозичені слова.
Приклад [color=Blue]тут[/color].
[quote]Uruchumienie Produkcji Chevrole[color=Red]ta[/color] Aveo.[/quote]
Як бачимо, навіть і в рекламі.
Нам до них далеко... sad.gif
Відповісти