ґ чи г

У цьому форумі обговорюються всі технічні питання, які стосуються програмного забезпечення тощо

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Anatoliy
Студент досвідчений
Повідомлень: 104
З нами з: П'ят листопада 10, 2006 5:54 pm

ґ чи г

Повідомлення Anatoliy »

Лаврін писав:
П'ят грудня 01, 2006 1:36 pm

Слова чужомовного походження з /g/ наш народ завше допасовував на свій лад, тобто в слові вже чулося нормальне наше /г/ (якого, як відомо, немає в рос. мові). Є давно вже усталений список слів із /ґ/, яких і треба на письмі та в усному мовленні вживати.
Tag - тег, tags - теги.
А зрештою, нічого не буде, коли казати "теґ", "теґи". /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> По-модньому! :-)

до речі, а чому "ґ" не нормальна? (у мене на клавіатурі немає її, але ніщо не заважає скопіювати літеру, якщо вже дуже захочеться зі символів у ворді - примітивний спосіб, але що ж я вдію). як на мене, то транслітерувати краще так, щоби і по-українському звучало, та й ближче до оригіналу, якщо це все ж таки транслітерація.
Гість

ґ чи г

Повідомлення Гість »

Щодо закінчення родового відмінку.
Слово «тег» в родовому відмінку має закінчення .

Якщо в двох словах, то невеличкий шматочок правила ось:

[quote] Іменники чоловічого роду на приголосний усіх трьох груп у родовому відмінку однини приймають одно з двох основних закінчень, себто -а (-я) або -у (-ю) як до значіння свого.

Закінчення -а (у м’яких -я) приймають іменники, що визначають оформлені предмети, себто точно визначені щодо форми чи розміру речі й тями, як от живі істоти, предмети (що можуть бути цілі) певні міри: без брата, до вола, з метелика, до товариша, окуня, коло плуга, без носа, з пальця, димаря, ґвинта, трактора, автомобіля, дощоміра, налигача, грамофона, мікроскопа, мотора..., з гарця, до кілограма, без карбованця, червінця, метра, місяця, січня, листопада, вівтірка, тижня, дня і т. ін.

Закінчення -у (у м’яких -ю) приймають ті іменники, що визначають речі неоформлені, себто всілякі родові, гуртові, масові, збірні, або абстрактні, як от одноманітну масу, середовище, безформні явища природи, чинність, вражіння, психічний стан: з піску, без снігу, до алюмінію, цукру, перцю, молочаю, народу, миру, всесвіту, бору, гною, квасу, огню, льоду, ячменю, попелу, дьогтю, льону, жиру, гороху, кисню (кисень), водню (водень)..., від вихру, без грому, дощу, морозу, вітру, жару..., з почину, до болю, від дару, заклику, плачу, реготу, страху, гніву, суму, дотепу, заходу, клопоту... [/quote]


Більш докладно - шукайте тут

З повагою,
Ґонта
Зображення
IgorKo
Коректор пильний
Повідомлень: 202
З нами з: П'ят червня 18, 2010 8:59 pm

ґ чи г

Повідомлення IgorKo »

До останнього часу якось обходився без літери "ґ". Але припекло в одному з текстів. Накопав у мережі. Розумні люди виклали разом з інструкцією по інсталяції http://dict.linux.org.ua/other/ua_layout_uni.html http://www.ukrcenter.com/forum/message.asp...2%E0&page=3

Правда не пішла весія 1.5, знайшов 1.6. То та зразу з усіма додатками і навіть з апострофом а також з наголосом, про якого я навіть і не мріяв. І це одночасно на два ноути.

Ключові слова Strange Ukrainian v1.6 su1.6 uk_unicode_keyboard_winxp
Відповісти