Всесвітній день серця

Рекламні оголошення, які безпосередньо стосуються мови, художнього чи публіцистичного слова загалом; пошук словників, художніх творів, наукових праць тощo.

Модератори: Танка, vitaly1, Листопад

Відповісти
Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

Всесвітній день серця

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

ЗАПРОШЕННЯ

24 вересня 2009 року

27 вересня 2009 року у Всесвітній день серця в Києві на Майдані Незалежності о 15:00 відбудеться танцювальний флешмоб „Працюй із сердцем!” (Work with Heart!)

У Всесвітній день серця 27 вересня 2008 року, в неділю, о 15.00-15:15 на Майдані Незалежності поряд з монументом Незалежності України відбудеться танцювальний флешмоб, на проведення якого надихнув відеоролик „Працюй із серцем!”, створений Всесвітньою федерацією серця. Цей флешмоб проходить як частина всесвітньої низки заходів, що відбуваються вдесяте одночасно у 100 країнах світу. Всесвітній день серця проходить за ініціативою Всесвітньої федерації серця з 1999 року, останньої неділі вересня.

Мета Всесвітнього дня серця – звернути увагу, на те, що в будь-якому віці 80% випадків смерті від серцево-судинних захворювань можна попередити. Важливо:

відмовитися від куріння (паління), в тому числі пасивного,
обрати для себе і своєї родини раціональне харчування, контролювати вагу тіла, зменшити споживання солі і цукру, вживати більше круп, овочів, фруктів,
щодня мінімум 30 хвилин займатися фізичними вправами (зокрема, танцями, ходити пішки).

АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОБЛЕМИ

Саме серцево-судинні захворювання – найпоширеніша причина смертності. Щороку в Україні помирає 160 тисяч людей, в середньому – кожні 3 хвилини. Це більше, ніж разом від всіх видів раку, туберкульозу, СНІДу. Важливу роль в поліпшення ситуації відіграє профілактика.

В Україні у 2008 році кількість дорослих (>18 років), які мають хвороби системи кровообігу, склали приблизно 24,3 млн. осіб, тобто 53% населення, із них працездатного – 9,3 млн. осіб. Найбільш поширена артеріальна гіпертензія (11,7 млн., працездатного віку – 5 млн. осіб). Зареєстровано 8 544 983 випадків ішемічної хвороби серця (серед працездатних – 2,5 млн.); 50 368 інфарктів міокарда, 107 124 інсультів.

В Україні спостерігається низький рівень обізнаності про фактори ризику і практичних знань про те, що робити у випадку серцевих нападів, тому так важливо привернути увагу населення України до актуальності проблеми та висвітлювати цю тему у ЗМІ (див. ”Цифри і факти” в додатку). Здорове серце – це, в першу чергу, свідомий вибір способу життя. Дякуємо за розуміння, висвітлення в ЗМІ актуальної теми і участь у флешмобі, це важливо і просто.

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ФЛЕШМОБІ 27 ВЕРЕСНЯ?

Вдягніть щось червоне та прийдіть о 14:55 на Майдан Незалежності – поруч з монументом Незалежності.
О 15:00 за сигналом барабанщиків ми починаємо танцювати в колі.
Орієнтовно о 15:05, коли закінчується барабанний ритм серця, учасники зупиняються, створивши фігуру „Серце” і протягом однієї хвилини плескають в долоні.
В цей час ми сфотографуємо символічне серце, створене учасниками. Фото можна буде побачити на www.hearts.in.ua. Флешмоб „ Працюй із серцем!” триватиме орієнтовно 5 хвилин, проте і учасникам, і глядачам він запам’ятається назавжди. Після флешмобу на місці, де ми танцювали, можна буде взяти участь у майстерні з розпису екоторб з символом серця. Сприяння в проведенні майстер-класу розпису екоторб надає ТОВ "Арніка" (www.eco-bags.com.ua).

Цей флешмоб передбачає участь всіх бажаючих у виконанні спільного танцю в будь-якому стилі в ритмі, який представлено в відеоролику на YouTube „Працюй із серцем!”. Цей відеоролик „Працюй із серцем!” створили за участю чемпіонів світу з танців Фабриса Мартена (Fabrice Martin), Дорел Сюрбек (Dorel Surbeck) із Швейцарії. Рух в нашому танці - це прояв життя і любові. Танець об'єднає всіх учасників флешмобу у коло, у спільний ритм серця.

Організатор: соціальний проект "Відкриті серця" (www.hearts.in.ua, Аліна Севастюк, тел.: 8067- 462 82 82 8067- 462 82 82 , alina.sevastyuk@ukr.net ).

Підтримка танцювального флешмобу: Інтеркультура” (www.interkulturo.info), Українська асоціація танцювально-рухової терапії (www.uatrt.org.ua), Центр психології танцю Світлани Ліпінської (ww.lipinska.com.ua), „Дипломат Сервіс” (www.dipserv.com.ua).

ЦИФРИ І ФАКТИ ПРО СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ

За оцінками Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, щороку у світі більше, ніж 17,2 мільйонів людей померло від інфаркту чи інсульту. Серцево-судинні захворювання – найпоширеніша причина смертності і в Україні, і в світі, проте в українському суспільстві обізнаність щодо факторів ризику низька, а смертність від них дуже висока. За останні 20 років у США смертність від серцево-судинних захворювань знизилася на 40% завдяки не лише новітнім технологіям в галузі діагностики і лікування, в, в першу чергу, завдяки популяризації серед населення і медпрацівників загальних знань профілактики, ефективній боротьбі у суспільстві із факторами ризику. За останні 5-10 років у країнах Європи спостерігається тенденція до зниження рівня смертності від серцево-судинних хвороб, а [/b]. Щороку реєструється приблизно 50 тис. випадків інфаркту міокарда, 100-120 тис.інсультів, 20 тис. миготливих аритмій, 4 тис. набутих вад серця.Щороку народжується понад 4 тис. дітей із вродженими вадами серця, з який у 30% - критичні вади серця. Половині з 4000 тисяч потрібна допомога в перші місяці, а то і перші дні життя. На обліку знаходиться приблизно 40 тис. Дітей з вродженою серцево-0судинною патологією у віці до 14 років, і цей показник щороку збільшується..Основними медико-соціальними проблемами кардіології в Україні є зростання захворюваності та збільшення найбільш соціально значущих хвороб системи кровообігу: атеросклерозу, артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця; висока первинна інвалідізація, спричинена цими хворобами; висока смертність хворих працездатного віку; зменшення тривалості життя.За оцінками фахівців, здоров’я на 50% залежить від власного вибору людини - способу життя, на 20% - від стану зовнішнього середовища, на 20% - від соціально-економічних факторів, на 10% - від організації медичної допомоги.Щороку в Україні 6 з 10 смертей спричинені саме серцево-судинними захворюваннями.Щороку в Україні від серцево-судинних захворювань помирає 160 тисяч осіб.Приблизно 11,7 мільйонів осіб в Україні страждають на гіпертензію (підвищенний артеріальний тиск).Смертність через серцево-судинні захворювання у віці 35-55 років у чоловіків в 3,6 разів вища, ніж у жінок цього віку, що пов’язано з такими поширеними факторами ризику, як нездорове харчування, куріння, малорухомий спосіб життя. Населення України не перевіряє, не контролює артеріальний тиск та навіть не знає показники свого артеріального тиску, не вживає вчасних заходів для нормалізації артеріального тиску і профілактики серцево-судинних захворювань в себе та членів родини, на робочих місцях, в трудових колективах.
Профілактика та лікування хвороб системи кровообігу мають бути комплексними.

Нераціональне харчування з великою кількістю атерогенних ліпідів та надмірною калорійністю є визначальним у виникненні надмірної ваги тіла, порушень ліпідного обміну, сприяє прогресуванню діабету ІІ типу. Надлишкова вага та ожиріння (особливо абдомінальне, коли жир відкладається в ділянці живота) призводить до того, що середній вік виникнення інфаркту міокарда знижується на 4–8 років. Раціони харчування мають складатися із різноманітних продуктів переважно рослинного походження, щоденна норма овочів та фруктів, бажано свіжих – не менше 400 г, питома вага жирів не повинна перевищувати 30% добової калорійності. Більшість жирів має бути представлена рослинними оліями. Жирне м’ясо та м’ясопродукти бажано замінити квасолею, рибою, птицею. Потрібно вживати молоко та молочні продукти з низьким вмістом жиру та солі. Взагалі, вживання солі на добу має бути скорочене до 4,5 г, включаючи сіль, яка міститься в готових продуктах. Доза алкоголю в перерахунку на чистий етанол не повинна перевищувати 20-30 г для чоловіків (відповідає 50-60 мл горілки, 200-250мл сухого вина або 500-600 мл пива) та 10-20 г – для жінок. Готувати їжу бажано на пару, її варка, тушкування, випікання допомагає зменшити кількість доданого жиру.

Тютюнопаління (куріння) – ще один фактор виникнення гіпертензії та її ускладнень, який можна змінити. Речовини, що входять до складу цигарок, в тому числі і нікотин, викликають постійний спазм артерій. Це викликає підвищення тиску в них, від гіпоксії страждають різні тканини і органи. Якщо ж в організмі має місце виражений атеросклероз, навіть незначне звуження артерій може призвести до судинної катастрофи. Пасивне паління несе таку ж загрозу здоров’ю, як і активне. Ризик розвитку інфаркту чи інсульту починає знижуватись одразу ж після припинення вживання тютюнових виробів, а через рік може становити 50%.

Регулярна фізична активність (мінімум протягом 30 хвилин щоденно) є необхідною для підтримання здорового стану серцево-судинної системи. Окрім того, фізична активність протягом 1 години кілька разів на тиждень сприяє підтримці нормальної ваги.

Здоровий спосіб життя, а також знання та контроль 3 основних показників дозволить попередити виникнення та контролювати перебіг серцево-судинних захворювань:

ЗНАЙТЕ свій кров’яний тиск та систематично його перевіряйте, в тому числі протягом робочого дня на робочому місті.

ЗНАЙТЕ свій рівень цукру в крові та при наявності цукрового діабету постійно його контролюйте

ЗНАЙТЕ свій рівень ліпідів в крові, контролюйте рівень холестерину за допомогою дієти або необхідних препаратів.


Докладніше: www.hearts.in.ua, www.worldheart.org, www.worldheartday.com

Запрошуємо засоби масової інформації, танцювальні клуби, колективи, всіх охочих до участі у танцювальному флешмобі у Всесвітній день серця 27 вересня 2009 року о 15:00 на Майдані (поруч з монументом Незалежності України) - контакт: Аліна Севастюк, (+380 67) 462 82 82 (+380 67) 462 82 82 , alinasevastyuk@ukr.net.
Основознавець
Мовознавець геніяльний
Повідомлень: 961
З нами з: Чет липня 31, 2008 11:15 pm

Всесвітній день серця

Повідомлення Основознавець »

Даруйте, але бажаючих слід замінити на охочих.

І це важко назвати флешмобом, бо флешмоб — це, коли люди збираються роблять незвичну річ і розходяться, як у нічому не бувало, наче не знають одне одного.

Ще раз даруйте за безсердечну критику
Аватар користувача
Oleh Dmytriiev
Головний адміністратор
Повідомлень: 238
З нами з: Пон травня 04, 2020 10:53 pm

Всесвітній день серця

Повідомлення Oleh Dmytriiev »

Основознавець писав:
Суб вересня 26, 2009 4:09 pm

Даруйте, але бажаючих слід замінити на охочих.

І це важко назвати флешмобом, бо флешмоб — це, коли люди збираються роблять незвичну річ і розходяться, як у нічому не бувало, наче не знають одне одного.

Ще раз даруйте за безсердечну критику.


Дякую, виправив бажаючих на охочих /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" />
Відповісти